Wiosenna nowość z Browaru Hajer: CWINGA – American Lager

przez / wtorek, 18 kwiecień 2017 / Opublikowane w: Newsy/Wieści

 

 

Witajcie,

 

Wraz z rozpoczynającą się wiosną Browar Hajer przygotował dla Was premierowe piwo. Po ciemnych i mocnych piwach, warzonych z myślą o chłodnej zimowej aurze, pora na piwo lekkie i rześkiej. W związku z tym prezentujemy CWINGE piwo w stylu American Lager.

Zainspirowani orzeźwiającymi lagerami postanowiliśmy uwarzyć piwo w smaku wyraźnie słodowe, dlatego na bazę naszego piwa wybraliśmy słód Pilzneński. Chcąc chwilowo odetchnąć od zdecydowanie goryczkowych stylów APA czy IPA,w naszym American Lagerze goryczkę utrzymaliśmy na niskim poziomie około 20 IBU. Wszystko wykończyliśmy chmielem CITRA, którego niewielką ilość dodaliśmy podczas gdy piwo leżakowało. Dzięki temu nad piwem unosi się delikatnie cytrusowy aromat.

Naszym nowym piwem chcemy również wyciągnąć rękę do tych, dla których wyraziste nowofalowe style piwne to jeszcze zbyt wiele, ale są otwarci na to by poszukiwać i eksperymentować z tym co tworzą piwni rzemieślnicy.

Nowe piwo to nieodmiennie utwór, który je promuje. Tak też jest w tym przypadku! Prezentujemy utwór CWINGA, napisany przez Dominika a nagrany z zespołem Rewelsi.

Posuchej se tego!

Browar Hajer

Góra