Browar Hajer: żytni koniec wakacji czyli Rajza Na Antypody.

przez / czwartek, 08 wrzesień 2016 / Opublikowane w: Newsy/Wieści

Witajcie,

 

Ponad rok po ukazaniu się pierwszej warki Browaru Hajer – Rajzy do Kalifornii,  uwarzyliśmy kolejną Rajzę… tym razem Na Antypody. Czyli „Dejcie sie zabrać po gorzkich szmakach pale ale. Chcielibymy wom forsztelować Nowo Zelandzko i Australijsko łodmiana tego piwa…”

Trochę nas tu nie było…. wakacje to jednak nie czas laby, ale warzenia kolejnych warek i udziału w imprezach, gdzie promujemy nasze piwa. I to nas pochłaniało przez sporą część lata.

Jenak na finiszu okresu wakacyjnego Browar Hajer uwarzył kolejne, dziewiąte już piwo. Tym razem wzięliśmy sobie za cel uwarzenie piwa z pełnym wyraźnym smakiem, dlatego w trakcie zacierania użyliśmy solidnej dawki słodu żytniego.  Z drugiej strony nie chcieliśmy, aby aromat tego piwa był powieleniem kolejnych piw, w których użyto nowofalowych chmieli amerykańskich. Stąd pomysł aby poszukać w Australii i Nowej Zelandii, co doprowadziło nas do chmieli Enigma, Southern Cross i Green Bullet.

Jak będzie? Słód żytni wprowadza nuty pikantne i ziemiste. Użyta mieszanka chmieli nadaje piwu aromat leśny, ziołowy, z delikatnym cytrusem w tle.

 

Z niecierpliwością czekamy na pierwsze butelki Rajzy na Antypody, które trafią do sklepów w kolejnym tygodniu. A tymczasem Dominik wraz z Rewelsami kończy nagrywać kolejny utwór, który będzie promował najnowszą Rajzę. Czekamy!

rajza_antypody_premiera

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiamy

-Browar Hajer

#TukejJestHajer

Góra